Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yeni Zelanda Vizesi

16 Kasım 2017
610 kez görüntülendi
Yeni Zelanda Vizesi
Yeni Zelanda Vize Süreci

Yeni Zelanda vize başvuruları sadece Avusturalya Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne kargo ile yapılabilmektedir. Genel bilgi için http://www.nzembassy.com/tr/  adresini ziyaret edebilirsiniz. Vize sürecinin hızlı güvenilir olması acısından başvuruların yurtdışı eğitim danışmanlığı kuruluşları tarafından yapılması sağlıklı netice verebilir.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuru evraklarınızın tamamının İngilizce veya İngilizceye tercümesi gerektiği için vize sürecinin uzamaması adına gidiş tarihinizden en az 6 hafta öncesinden evraklarınızı tamamlamanız tavsiye edilir.

Vize formlarınız hazırlanarak evraklarınız ile birlikte Santral Eğitim vize bölümü tarafından sizin adınıza vize dosyanızı konsolosluk vize bölümüne kargo ile gönderecektir.

Vize ücretini nakit Amerikan Doları olarak vize dosyanızın içine eklenerek kargo ile  konsolosluk vize bölümüne gönderilmektedir.

Vize başvurunuzda sonra vize sonucunuz olumlu olması durumunda konsolosluk tüm ödemenin okula ödenmesini isteyecek ( bazı okullar vize başvuru esnasında tüm ödemeyi istemektedir) olup ayrıca Sağlık durumunuz ile ilgili konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Panel doktor sağlık raporunun taraflarına ulaştırılmasını isteyecektir.( Amerikan hastanesinden alınacak) Tüm istenilen evraklar vize bölümüne ulaştıktan sonra Yeni Zelanda konsolosluğu vize dosyanızı sonuçlandıracaktır.

Konsolosluk istediği taktirde öğrenciyi Ankara ya mülakata çağırabilir.

Vize başvurunuzdan sonra vize sonucunuz öncelikle mail ile tarafınıza bildirilecek olumlu veya olumsuz.

Yeni Zelanda Konsolosluğu, öğrenci vize başvurularına 4-12 hafta içerisinde cevap vermekte olup yoğun dönemde bu süreler farklılık göstermekte olup öğrencilerin, başvurularını kurs başlangıç tarihinden en az 3 ay önce yapmaları tavsiye edilir.

Yeni Zelanda’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?