Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yeni Zelanda Dil Okulları

17 Kasım 2017
534 kez görüntülendi
Yeni Zelanda Dil Okulları
Yeni Zelanda Dil Okulları

Bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda güvenli ve huzurlu yaşamı ile hayat standartı yüksek bir ülkedir. Avustralya’nın güneydoğusunda yer alan iki büyük adadan oluşur. Ülkenin başkenti Wellington, en büyük kenti ise Yelkenler Şehri Auckland’dır. Su sporlarından tüm açık hava sporlarına kadar sonsuz seçenek sizleri Yeni Zelanda’da bekler. Yeni Zelanda çok kaliteli üniversiteleri ve kaliteli dil okulları ile pek çok öğrenciyi ağırlar. Yeni Zelanda’da İngilizce eğitimi almak ve dil kursuna gitmek aynı zamanda spor, gezi ve kültürle dolu bir yolculuk yapmak anlamına gelir. Okyanusya’nın en iyi üniversiteleri de Yeni Zelanda’da yer alır. Kozmopolit kültürü ve misafirperverliği ile tüm öğrencilerin rahat ettiği bir ülkedir.

NEDEN YENİ ZELANDA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ?

  • Misafirperverliği ile tanınan ülke halkı.
  • Uygun yaşam masrafları ve yüksek standartlı bir hayat tarzı.
  • IELTS sınavından en az 5.5 skor aldığınızda haftada yirmi saate kadar çalışma izni.
  • Öğrenciler için sayısız iş bulma fırsatı. Bir yandan İngilizce pratik ederken bir yandan cep harçlığınızı çıkarabilme şansı.
  • Avustralya’nın yanısıra Okyanusya’nın en kaliteli üniversitelerine sahip olan ülkede yüksek eğitim alma fırsatı.
  • Ekonomik fiyatlı ancak yüksek kaliteli okullar.
  • Sayısız spor ve macera sporunu deneme fırsatı.
  • Dünyanın en güzel ve güvenli ülkelerinden birisinde yaşam sürme.
  • Part time çalışma döneminizde elde ettiğinizin deneyimin ve aldığınız akademik eğitimin gelecekte bu ülkede yaşamayı düşünürseniz size sağlayacağı bulunmaz katkı.

YENİ ZELANDA HAKKINDA

Wellington, Auckland, Queenstown, Napier, Christchurch kentlerinden size en uygun olanında İngilizce dil kursu alabileceğiniz gibi arzu ederseniz tüm şehirleri kombine edebileceğiniz programlarda sunulmaktadır. Anadili İngilizce olan bu ülke bu dili öğrenmek sonrasında üniversite eğitimi almak için en ideal en özel köşelerden bir tanesidir.

Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesidir. Güney Yarım Küre’de, Okyanusya’daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya’nın yaklaşık 1.200 mil (2.000 km) güney doğusunda yer almaktadır. Başlıca iki büyük (North Island ve South Island) ve birçok küçük adadan oluşur. Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’dur. Üzeri kar kaplı dağ manzaraları ile bilinen bir ülkedir.

En büyük ve en kozmopolit şehri Auckland’dir. 26 Eylül 1907’de Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmıştır. Resmi dilleri İngilizce ve Maori’dir. Para birimi Yeni Zelanda Doları (NZ$)’dır. Yeni Zelanda’nın Güney Yarım Kürede veya ekvatorun güneyinde olması, mevsimlerin kuzey yarım küredekilerin tam tersi olması anlamına gelir. Yazın en sıcak ayları Ocak ve Şubat olup en soğuk aylar Haziran ve Temmuzdur. Genellikle ılıman bir iklime sahiptir. Nüfusu yaklaşık 4 milyondur. Bunun  %80’i şehirde yaşamaktadır ve çoğu turizm gibi servis sektöründen geçimini sağlamaktadır. Macera ve hareket için Yeni Zelanda’ dan daha iyi bir ülke düşünülemez. Bungee Jumping Yeni Zelanda’ da keşfedilmiştir ve bütün insanlarının maceracı bir ruha sahiptir. Yeni Zelanda günümüzde, içinde dünyanın dört bir yanından insanların yaşadığı, çok kültürlü bir ülkedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?