Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Rusya dil okulları

17 Kasım 2017
892 kez görüntülendi
Rusya dil okulları

Rus dili dünyanın en zengin dillerinden birisidir. Edebiyat, sanat, politika ve tarih olsun her alanda önemli eserlerin verildiği bu dili Rusya’da en iyi şekilde öğrenmek için pek çok öğrenci her yıl Rusya’ya gitmektedir. Rusça dil okullarına ülkenin en önemli iki kenti olan Moskova veya St. Petersburg’da katılabilirsiniz.

Rusya, Doğu Avrupa ile Kuzey Asya’ya yayılmış, ve 17,075,400 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir. Nüfus olarak ise sıralamada Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya, Brezilya, Pakistan ve Bangladeş’ten sonra sekizincidir. Rusya Federasyonu Avrasya kıta sahanlığının kuzeyinde bulunur.

Rusya dünyanın en soğuk ülkelerinden biridir. Diğer iklimlere göre kış aylarında 3 kat fazla soğuk hissedilir. Rusya Federasyonu toprakları 11 zaman dilimi boyunca uzanır. Bu kadar farklı zaman dilimine yayılabilmiş tek ülkedir. 141 milyonluk Rusya nüfusunun %73’ünü kentlerde yaşayanlar, %27’sini ise kırsal kesimde yaşayanlar oluşturmaktadır. Rusya Üniversitelerinin birçok ülke öğrencileri tarafından tercih edilmesinin en önemli nedeni Rusya’daki yaşam şartlarının oldukça ekonomik ve avantajlı olmasıdır. Rusya Federasyonu’nda eğitim almak, birçok açıdan karşılaştırıldığında ülkemizden çok daha ucuza gelmektedir.

Rusya’da gece hayatı eğlenceli ve keyiflidir.  Özellikle Moskova ve St.Petersburg şehirleri eğlencenin sınırlarının zorlandığı mekanlarla doludur. Rusya’da sosyal yaşam inanamayacağınız kadar zengin ve çeşitlidir. Dilediğiniz zaman gidebileceğiniz konser ve tiyatrolar, dünyanın en ünlü orkestraları, spor tesisleri, dev kütüphaneler, cafe ve diskolar her şehirde bulunmaktadır.

 

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?