Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kanada Vizeleri

16 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Kanada Vizeleri
Kanada Vize Süreci

Kanada vize başvuruları sadece Kanada Büyükelçiliği aracı kurumu olan vfsglobal http://www.vfsglobal.ca/canada/turkey/turkish/index.html  ofislerinden şahsen veya acente aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize sürecinin hızlı güvenilir olması acısından başvuruların yurtdışı eğitim danışmanlığı kuruluşları tarafından yapılması sağlıklı netice verebilir.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuru evraklarınızın tamamının İngilizce veya İngilizceye tercümesi gerektiği için vize sürecinin uzamaması adına gidiş tarihinizden en az 6 hafta öncesinden evraklarınızı tamamlamanız tavsiye edilir.

Vize formlarınız on-line olarak doldurulup evraklarınız ile birlikte Santral Eğitim vize bölümümüz sizin adınıza vize dosyanızı teslim edecektir.

Vize ücreti kanada konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online olarak ödenmekte olup dekontun orijinal hali vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Ayrıca başvuru merkezi işlem bedeli olan TL  karşılığı ( günlük kura değişkenlik gösterir). Başvuru esnasında nakit olarak ödenecektir.

Vize başvurunuzda sonra vize sonucunuz öncelikle mail ile tarafınıza bildirilecek olup ayrıca dosyanızın durumunu http://www.vfsglobal.ca/canada/turkey/turkish/index.html adresinden başvuru takip butonundan takip no ile takip edebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu 6 aya kadar olan, öğrenci vize başvurularına turist vizesi verebilir ve bu vize Kanada’da öğrenci vizesine dönüştürülemez. 6 ay (24 hafta) ve üzerinde yapılan başvurulara ise öğrenci vizesi verilir ve bu vize rahatlıkla Kanada’da uzatılabilir. Kanada Konsolosluğu vize başvuruları neticeleri kursun süresi 6 ayın altında ise 2-3 hafta, eğer 6 ay ve üzeri ise 4-5 hafta sürebilir. Bu nedenle öğrenciler, başvurularını kurs başlangıç tarihinden en az 8-10 hafta önce yapmalıdırlar.

Kanada’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır. Vizeniz onaylandıktan sonra eğitim poliçenizi yaptırmayı unutmayınız. Bu konuda eğitim danışmanınızdan yardım alabilirsiniz.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?