Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Japonya Dil Okulları

17 Kasım 2017
554 kez görüntülendi
Japonya Dil Okulları

JAPONYA’DA JAPONCA DİL KURSLARI

Gelişen dünyada Japonya ile olan iş, eğitim ve ticaret ilişkileri arttıkça Japonca bilen kişilere olan talepte artmaktadır. Japonca’yı en etkin şekilde öğrenmek için Japonya’nın en ünlü kentleri Tokyo ve Kanazawa’da Japonca dil okullarına katılabilirsiniz. 3 aya kadar olan Japonca kursları için vizeye gerek olmadan Japonya’ya gidebilmeniz mümkündür. Daha uzun süreli Japonca kursları içinse vize almak zorunludur. Vize süreci uzun sürdüğünde bu gibi programlarda erken karar ver kayıt son derece zaruridir. Japonya enteresan kültürü ve güzel doğası ile Japonca’yı profesyonel amaçlarla olsun zevk için olsun öğrenmek isteyenleri kendisine çeker.

Japonya, Doğu Asya’da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus’ta bulunan Japonya Çin, Kore ve Rusya’nın doğusunda, kuzeyde Okhotsk Denizi’nden, güneyde Doğu Çin Denizi’ne kadar uzanır. Japonca adını oluşturan kanji karakterler ‘güneş’ ve ‘köken’ anlamlarına gelir. Bu nedenle Japonya “Doğan Güneşin Ülkesi” diye de bilinir. Japonya 128 milyonluk nüfusyla dünyanın nüfus açısından onuncu büyük ülkesidir. Birleşmiş Milletler, G8 ve APEC üyesidir. Savunma bütçesi dünya beşincisidir.

Dünyanın en büyük dördüncü ihracatçısı ve en büyük altıncı ithalatçısıdır. Kimono da Japon kültürünün en önemli unsurudur. Kimono giyen Japonlar adeta sihirli çubukla büyülenmişcesine seremonik ve kibar davranışlar sergilerler. Kimononun da farklılıkları vardır. Evli bayanların kimonolarının kolları kısadır. Bekarların ise uzundur. 20 yaşına basan genç kızlar aile içinde seremoniyle kimono giyer ve 20 yaşını kutlar. Japonlar seremonilerinde hep dingin bir ruha sahip olup doğayla bir yaşamaya çalışırlar. Kadō (Halk diliyle İkebana da denir) da dünyaca ünlü Japon çiçek süsleme sanatıdır. Japonya, muson bölgesi ile ılıman bölgenin birleştiği noktada yer alır. İklim, okyanusun ve karasal hava akımlarının etkisi altında genelde ılıman bir karakteri vardır. Japonya’da genellikle dört mevsim yaşanır. Başkent Tokyo, Tahran, Los Angeles ve Atina ile aynı enlemdedir. Japonya dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir. Japon şehirlerinde sunulan eğlence olanakları o kadar fazladır ki ziyaretçiler bir gece turuna katılarak bu konuda iyi bir fikir edinebilirler.

Tokyo’da, Japon Seyahat Bürosu tarafından düzenlenen Gündoğumu Tur Dizileri, makul ücretli gece turları fırsatı sunar. Yine Tokyo’da Kabuki Gece Turu, sukiyaki akşam yemeği ve Kabuki oyununu seyretme fırsatını ayağınıza getirir. Kyoto’da Özel Gece Turu‘na katılarak çay seremonisinin konuğu olabilir, ardından Tempura yemeği ile devam edebilir ve geceyi Gion Köşesi‘nde geleneksel Japon sahne sanatlarının çeşitli türlerini seyrederek noktalayabilirsiniz.

Kanazawa

Dağlar ve deniz arasında, Japonya’nın batı kıyısının merkezinde çekici bir konum. Kültürel ve tarihi manzaralarla doğal güzelliğin karışımı. İş, eğitim ve geleneğin yanı sıra sıcak ve yardım sever insanlarla modern bir kültür şehri. Kanazawa, Edo dönemi boyunca feodal Japonya’daki en zengin kale şehirlerinden biriydi ve kültürel mirası günümüzde hala korunmaktadır.

Kanazawa Dil Okulları Japonca dilini öğrenmek için ideal yerlerdir. Kanazawa Japonya’nın Ishikawa prefektörlüğünün merkezi ve en büyük şehridir. Yüzölçümü 467.77 km² olan şehrin nüfusu yaklaşık 465.000’dir. Japonya’nın batı kıyısında yer almaktadır. Kyoto gibi ünlü ve büyük bir kentin yakınındadır. Japonya bir ada ülkesidir ve nüfusu da 120 milyondur. Japonya’daki bazı büyük şehirler oldukça kalabalık olabiliyor. Kanazawa ise bu karmaşa ve kalabalıktan uzak bir kenttir. Her türlü aktiviteye sahip , Japon kültürünü tamamı ile yaşayabileceğiniz bir kenttir. Kanazawa 2. Dünya Savaşı öncesi Japonya’nın 2. büyük kenti olsa da günümüzde o kadar büyük değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?