Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya dil okulları

17 Kasım 2017
432 kez görüntülendi
İtalya dil okulları
İtalyanca Dil Kursları

İtalya’da İtalyanca öğrenmek  eğitim amaçlı olsun profesyonel hayata yönelik olsun veya tamamen zevk için olsun pek çok farklı yaştan insanı heyecanlandırmaktadır. Tarihi dokusu, müziği, sıcakkanlı insanları ile İtalya kültürün ve tatilin içiçe geçtiği bir eğitim imkanı sunar. Ülkenin en güzel kentleri Roma, Milano ve Floransa gibi kentlerde İtalyanca kursuna devam edebilirsiniz. Aynı zamanda İtalyanca dil okullarının sunduğu amatör sanat, fotoğraf, yemek, tasarım gibi dersleri de İtalyanca kursunuz ile beraber alaral İtalya’da geçireceğiniz zamanı daha da renklendirebilirsiniz. İtalya dil okulları paylaşımlı öğrenci evi ve yurt konaklamalardan İtalyan yaşam stilini yakından deneyebileceğiniz aile yanı konaklamalara kadar pek çok konaklama seçeneği sunarak öğrencilerin  eğitim dönemlerini daha keyifli geçirebilmeleri için ellerinden geleni yapar.

İtalya, Güney Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyde Alpler Bölgesi’nde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya’yla kara sınırı vardır. İtalya, yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya’nın Toskana kentinde doğmuş ve tüm Avrupa’ya buradan yayılmıştır. İtalya’nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi’nin merkezi olmuştur. İtalya Güney Avrupa’da anakaradan Akdeniz’e çıkıntı yapan uzun, çizme biçimindeki İtalya Yarımadası ile bu yarımada ve Alpler arasındaki topraklar üstüne kuruludur. Ülke, en büyükleri Sicilya ve Sardinya olmak üzere Akdeniz’de irili ufaklı pek çok adanın da sahibidir. Toplam yüz ölçümü 301.230 kilometrekaredir. İtalya’da iklim özellikleri son derece çeşitlidir ve bölgenin coğrafi özelliğine göre ülkenin büyük bölümünde egemen olan tipik Akdeniz İklimi’nden büyük farklılıklar gösterebilir. Nüfusu 60 milyonu aşar. Bunların %6.5’i göçmendir. Şehir içi ulaşımı, belediye otobüsleri, tramvaylar veya Roma, Milano gibi büyük şehirlerde metro ile uygun fiyatlarda yapılabilmektedir. İtalya’nın Avrupa’nın kültürel ve tarihi mirasına katkısı çok büyüktür. İtalya, günümüzde UNESCO’nun 44 Dünya Kültür Mirası alanına ev sahipliği yaparak birinciliği elinde bulundurmaktadır. İtalya’da yapılan popüler sporlar futbol, basketbol, voleybol, su topu, eskrim, ragbi, bisiklet ve motor yarışları ve buz hokeyidir. Geçmişi M.Ö. 4. Yüzyıla kadar uzanan İtalyan mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biridir ve karakteristik özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Floransa dil okulları

Floransa’da ya da İtalya’da dendiği gibi Firenze’de İtalyanca öğrenmek birçok kişinin hayalidir. İtayan yaşam tarzı, İtalyanca ve tutku Floransa’yı ziyeret edenleri hemen büyüler. Floransa İtalyanca öğrenmek için harika bir yerdir ve çok güzel bir şehirdir.

İster görülmeye değer sayısız yerin keyfini çıkarın, butikleri dolaşın ya da isterseniz Toskana mimarisi ve şehrin yemek sırlarını keşfedin, Floransa İtalyanca öğrencileri için kesinlikle harika bir yerdir. Bu şehir sizi kendinizden geçirecek.

Gittiğiniz şehri ve yerel halkın dilini öğrenmelisiniz. Sprachcaff ile Floransa’daki farklı türlerdeki kurslarımızdan birini seçebilirsiniz; ister tatiliniz süresince 2 haftalık kurslarımıza, ister sınava hazırlık ya da bire bir kurslarımıza katılın, burada aradığınız kursu mutlaka bulacaksınız.

Neden İtalyanca

  • İtalyanca müziğin ve operanın dilidir. Mozart bile pek çok operasını İtalyanca olarak hazırlamıştır.
  • Pek çok kişi İtalyancayı dünya üzerindeki en müzikal, romantik ve güzel dil olarak nitelendirir.
  • Yemek tarif eden en çok sayıda kelime İtalyancadadır.
  • Pasolini, Fellini ve Visconti filmlerini altyazisiz izleme şansınız olur.
  • Avrupa’nın UNESCO koruması altındaki eserlerinin yarısından fazlası İtalya’da bulunur.
  • İtalyanca Latinceye en yakın dildir. Tarih, sanat, bilim, edebiyat alanlarında verilmiş en eski eserleri okuma şansınız olur.
  • Moda ve tasarım alanında en önde gelen ülkelerden birisi olan İtalya’da çalışmak veya eğitim almak istiyorsanız İtalyanca öğrenmek size şans getirecektir.
İtalya dil okulları resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?