Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

İrlanda Vizesi

16 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
İrlanda Vizesi
İrlanda Vize Süreci

İrlanda vize başvuruları sadece İrlanda Büyükelçiliği aracı kurumu olan vfsglobal http://www.vfsglobal.com/ireland/turkey/ ofislerinden şahsen veya acente aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize sürecinin hızlı güvenilir olması acısından başvuruların yurtdışı eğitim danışmanlığı kuruluşları tarafından yapılması sağlıklı netice verebilir.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuru evraklarınızın tamamının İngilizce veya İngilizceye tercümesi gerektiği için vize sürecinin uzamaması adına gidiş tarihinizden en az 6 hafta öncesinden evraklarınızı tamamlamanız tavsiye edilir. Başvuru esnasında tüm evraklarınız 2 dosya set halinde verilecektir.

Vize formlarınız on-line olarak doldurulup evraklarınız ile birlikte Santral Eğitim vize bölümümüz sizin adınıza vize dosyanızı teslim edecektir.

Vize ücreti tek giriş ve çok giriş şeklinde iki seçenekli ödenebilmektedir. Ayrıca başvuru merkezi işlem bedeli TL olarak başvuru esnasında nakit olarak ödenecektir.

Vize başvurunuzda sonra vize sonucunuz öncelikle mail ile tarafınıza bildirilecek olup ayrıca dosyanızın durumunu http://www.vfsglobal.com/ireland/turkey/Student.html  adresinden başvuru takip butonundan takip no ile takip edebilirsiniz.

İrlanda Konsolosluğu, öğrenci vize başvurularına kısa süreli olarak basabilir bu vizenin İrlanda’da uzatılması gerekir. Vize süreci -2-3 hafta sürebilmektedir yoğun dönemde bu süreler farklılık göstermekte olup öğrencilerin, başvurularını kurs başlangıç tarihinden en az 5-7 hafta önce yapmaları tavsiye edilir.

İrlanda’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır. Vize başvuru esnasında gidiş tarihinizden 1 gün önce başlayan ve kalış süresini içeren Seyahat sağlık sigortası sunmaları zorunludur.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?