Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

İngiltere öğrenci vizesi

16 Kasım 2017
824 kez görüntülendi
İngiltere öğrenci vizesi
İngiltere Genel Vize Süreci

İngiltere’ye dil kursuna katılacak öğrenciler 6 ve 11 aya kadar Student visitor vizesine, A level, Ön lisans, lisans ve master, programlarına giden öğrenciler Tier 4 genel öğrenci vizesi almak zorundadır. Turist veya başka bir vize ile hiçbir eğitim programına katılmak yasal değildir. Sadece Turist ve Business vizesi bulunan 6 haftaya kadar dil eğitimine katılabilir.

Tüm başvurular (6 yaş ve üzeri) şahsen yapılmak zorundadır.( 18 yaş altı başvuru sahipleri anne veya babası refakat etmek zorundadır.)

Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuruları ve vize randevuları online olarak yapılmakta olup. sizin adınıza https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome adresinde hesap oluşturularak vize bölümü form girişlerinizi yapacaktır. Vize ödemeleriniz ve randevunuz planlanarak size bilgi verilecektir.

Vize ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olup ücretler yalnızca online olarak kredi kartı ve banka kartı ile ödenmektedir. Tier 4 vize başvuru sahipleri ayrıca kalacakları süreyi kapsayan IHS sağlık sigortasını ödemekle yükümlülerdir.

Vize randevusu esnasında dosyanızı teslim edeceğiniz gibi Biometrik verileriniz görevli personel tarafından alınacaktır. Tier 4 vize başvuru sahipleri bu işlemlere ek olarak konsolosluk vize görevlisi tarafından yapılan (skype üzerinden) 5 dk bir mülakata katılmak zorundadırlar.

Vize başvurularınızı adınıza https://uk.tlscontact.com/ adresinden açılacak olan başvuru merkezi web sitesinden aşama aşama takip edebilirsiniz.

Vize başvurunuzu İngiltere konsolosluğunun başvuru merkezleri bulunan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Adana ofislerinde yapabilirsiniz.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümleri vize başvurularını en az 7 en çok 20 iş günü içinde neticelendirir ve öğrencinin vizesi verilir yada öğrenci başka bir gün mülakata davet edilebilir.

Bu nedenle özellikle yoğun aylarda vize başvurusu yapacaklar başvurularını kursları başlamadan en az 8-10 hafta önce yapmalıdırlar. Tüm vize başvuru sahipleri şahsen vize başvuru merkezine giderek evraklarını teslim edip Biometrik veri (parmak izi ve fotoğraf) vermek zorundadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?