Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avustralya Vizesi

16 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Avustralya Vizesi
Avustralya Vize Süreci

Avusturalya vize başvuruları sadece Avusturalya Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne kargo ile yapılabilmektedir. Genel bilgi için http://www.border.gov.au/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Vize sürecinin hızlı güvenilir olması acısından başvuruların yurtdışı eğitim danışmanlığı kuruluşları tarafından yapılması sağlıklı netice verebilir.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral yurtdışı eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuru evraklarınızın tamamının İngilizce veya İngilizceye tercümesi gerektiği için vize sürecinin uzamaması adına gidiş tarihinizden en az 6 hafta öncesinden evraklarınızı tamamlamanız tavsiye edilir.

Santral Eğitim vize bölümü tarafından sizin adınıza vize formu ve evraklarınızı online olarak vize başvurunuzu tamamladıktan sonra adınıza randevu alacak olup vize başvuru merkezine yalınızca biometrik veri vermek üzere şahsen gitmeniz gerekmektedir..

Vize ücretini Vize formunda belirtilen kısımda Kredi kartı detayları vererek konsolosluk tarafında çekilmektedir.

Vize başvurunuzda sonra konsolosluk dosyanızı incelerken telefon ile mutlaka ön görüşme yapıp vizenizi ona göre sonuzlandırır. vize sonucunuz olumlu olması durumunda ilk aşamada konsolosluk Check up( amerıkan hastanesınde). yapmasını isteyecek danışmanınız size randavu alacaktır ve check up sonucu olumlu çıktıktan sonra konsolosluk tüm ödemenin okula ödenmesini isteyecektir. Tüm istenilen evraklar vize bölümüne ulaştıktan sonra Avusturalya vizesi e vize şeklinde olup mail ile tarafınıza ulaştırılacak

Avusturalya Konsolosluğu, öğrenci vize başvurularına 4-12 hafta içerisinde cevap vermekte olup yoğun dönemde bu süreler farklılık göstermekte olup öğrencilerin, başvurularını kurs başlangıç tarihinden en az 3 ay önce yapmaları tavsiye edilir.

Avusturalya’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?