Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avustralya dil okulları

15 Kasım 2017
653 kez görüntülendi
Avustralya dil okulları

Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. İngilizcenin doğal olarak konuşulduğu Avustralya 24 saat eğitim göreceğiniz bir ‘yabancı dil laboratuvarı’ olacaktır. Avustralya İngilizce dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Avustralya dik okullarının düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir “İngilizce atmosferinde” yaşatacaktır.

Her yıl yaklaşık 1.000.000 yabancı öğrenci Avustralya’ya taşınmaktadır. Çoğu Hindistan, Malezya, Vietnam, Kore ve Çin’den geliyor. Bununla birlikte, Hint öğrencileri, Avustralya’nın öğrenci nüfusunun% 9’undan fazlasını oluşturmaktadır. Ayrıca, kısa süre önce gözden geçirilmiş olan vize başvurusu kuralları, öğrencilere daha fazla belge ve maddi delil göstermesine gerek olmadığı için daha yararlı olduğunu kanıtlıyor.

Avustralya’da daha iyi yaşam standartlarının yanı sıra dünya standartlarında eğitim veren en iyi şehirlerin bazılarıyla öğrenciler bir avantaja sahiptir.

Avustralya’da İngilizce Dil Eğitim Süresi Nedir?

Avustalya’da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi okullarda (özellikle üniversiteler tarafından düzenlenen programlarda) kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında başlangıç tarihleri nelerdir?

Avustralya’da İngilizce Dilokullarında başlangıç tarihleri son derece esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

Avustralya’da İngilizce Dil Kurslarına başlayabilmek için hangi düzeyde olmalıyım?

Avustralya’daki İngilizce Dil kurslarına seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Bununla birlikte yurtdışındaki lisan eğitiminizden en verimli faydalanabilmek için hiç bilmeden gitmek yerine seviyenizin en az Elementary (en az) düzeyinde olmasını öneriyoruz.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında Haftalık ders sayısı nedir?

Avustralya’da İngilizce eğitimi amaçlı vize alabilmek için haftada en az 24 ders yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında Katılım yaşı nedir?

Avustralya’da Yıl boyu devam eden İngilizce Dil kurslarına başvurabilmek için alt yaş 16’dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21’e kadar çıkabilmektedir. Yaz döneminde ise bazı okullar yetişkinlere yönelik kurslarda yaş sınırını 14’e kadar indirebiliyorlar. Öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarına Ne Zaman Başvurmalıyım?

Avustralya’daki İngilizce dil okulları olduğunda 6-8 hafta önce başvuru yapmanız önerilmektedir. Farklı programlar için çok daha önceden başvuru yapılması gerekebilir. Unutmayın ki ne kadar önce başvurursanız işlemler o kadar pürüzsüz yürüyecek, vize işlemlerinde olabilecek herhangi bir gecikmeden dolayı zor durumlarda kalınmayacaktır. Erken başvuruda bulunmanızın bir diğer avantajı da konaklama konusundaki taleplerinizin yerine getirilebilmesi için okula yeterli zaman sağlamasıdır.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında Kaç kişilik sınıflarda eğitim göreceğim?

Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Özellikle kış aylarında sınıf mevcutları daha düşük olma eğilimindedir. Avustralya’daki Kimi İngilizce Dil okullar sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında Kurs sonunda sertifika alacak mıyım?

Kurs türü ve süresi ne olursa okula düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarında ilk gün ne olacak?

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarının hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere şehri tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullardaki olanaklar, tesisler nelerdir?

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarının sağladıkları olanaklar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri multimedya bilgisayar merkezi, kütüphane, dil laboratuvarı, kafeterya vs. bulunmaktadır. Üniversite ya da kolejlerin dil okullarına devam eden öğrenciler kampüs olanaklarından da yararlanabilmektedir.

Avustralya’da İngilizce Dil Okulları sosyal Etkinlikler – Geziler düzenlenecek mi?

Avustralya’da İngilizce Dil Okulları sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Havaalanında karşılanacak mıyım?

Hemen hemen Avustralya’da İngilizce Dil Okullarının tamamı havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Avustralya’ya varışınızda okulunuz ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız aileye götürecektir. İngilizceniz yeterli düzeyde değilse yada yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

Avustralya’da İngilizce Dil Okullardaki öğrenci yapısı nedir?

Avustralya’da İngilizce Dil Okullarının tamamında öğrenciler aynı amaç için dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle birlikte İngilizce eğitimi almaktadır. Bu İngilizce öğreniminin yanısıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Avustralya’daki İngilizce Dil Okulları onaylı mı?

Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Avustralya’da temsil ettiğimiz tüm okullar Avustralya resmi makamları tarafından onaylıdır.
NEDEN AVUSTRALYA’DA EĞİTİM
 • QS Dünya Üniversiteleri Sıralamalarına göre, Avustralya’nın ilk 100’de 7 üniversitesi var. Yalnızca İngiltere ve ABD, ilk 100’de daha fazla üniversiteye sahip.
 • Yirmi altı Avustralya üniversitesi ilk 700’de yer almaktadır. Toplamda Avustralya’da 43 üniversite bulunmaktadır.
 • Ulusal Yüksek Öğrenim Sistemlerinin 2012 U21 Sıralamasına göre Avustralya, Almanya, Hollanda ve Japonya’nın önünde dünyanın en iyi 8. üniversite sistemine sahiptir.
 • Üniversitelerin çoğunluğunda toplam 16 yıllık bir eğitime ihtiyaç duyulan ABD’de olduğu gibi, Hindistan’daki 12 + 3 eğitim sistemi (SSC artı 3 yıllık mezuniyet), Avustralya’daki yüksek lisans dersleri için kabul edilebilir.
 • En İyi Üniversite Sıralamalarına (2016) göre, dünyanın en iyi 30 Öğrenci Kenti’nde öğrenci karışımı, ekonomiklik, yaşam kalitesi ve işveren etkinliği temelinde 5 Avustralyalı şehir var.
 • Avustralya’da hatrı sayılır bir Türk nüfusu vardır. Bu sayede Türk öğrencilerin Avustralya yaşamının bir parçası haline gelmeleri kolaylaşır. Ayrıca Avustralya vatandaşları Türkler hakkında oldukça pozitif düşüncelere sahiptir.
 • Avustralya hükümeti, yabancı öğrencileri Avustralya’yı çalışma yeri olarak seçmelerini şiddetle tavsiye ediyor ve burslar için yılda 200 milyon Avustralya doları tutarında bir bütçe yapmaktadır.
 • Avustralya 15 Nobel ödülüne sahiptir.
 • Avustralya araştırmalar için yoğun çalışılan bir ülkedir. Avustralya hükümetleri ortalama 2,9 milyar doları araştırma fonuna ayırdı ve 140 milyon doları federal burs ve uluslararası araştırmacılara ayırmıştır.
 • Avustralya’da eğitim sektörü, kömürün, madenciliğin ve turizmin yanında ülkeye döviz kazandırmanın en iyi gelir kaynağıdır. Bu, Avustralya eğitiminin uluslararasılaşmasının ve kozmopolit yapısını göstermektedir.
 • Canlı bir gece hayatı, sörf, plajlar ve muhteşem vahşi yaşamın olduğu bir ülkedir. Ayrıca, bohem, yaratıcı, entelektüel ve açık görüşlü insanların ülkesidir Avustralya.
 • Avustralya Yeterlilikler Çerçevesi (AQF) kurs seçiminde size esneklik sağlar ve ayrıca kolejinizin / derecenizin devlet tarafından akredite edilmiş ve orijinal olmasını garanti eder.
 • Tarihe Eğitim Kalite ve Standartlar Ajansı (TEQSA), kaliteyi izler ve üniversite ve üniversite dışı yüksek öğrenim sağlayıcılarını düzenler.
 • Öğrenci hakları, Yurtdışı Öğrenci Eğitim Hizmetleri (ESOS) kapsamında yasayla korunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?