Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Amerika Vizeleri

16 Kasım 2017
961 kez görüntülendi
Amerika Vizeleri
Amerika Genel Vize Süreci

Amerika’da eğitim almak isteyen tüm öğrencilerin F vizesi almak zorundadır. Amerika öğrenci vize başvuruları ABD’nin İstanbul ve Ankara Konsolosluklarında bizzat öğrenci tarafından yapılmakta olup Tüm öğrenciler vize görüşmesine şahsen gitmek zorunda olup konsolosluk vize görevlisince yapılacak ortalama 5 dk süren mülakata katılmak zorundadırlar.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Eğitim programına katılan Öğrencilerin, vize görüşmesine gidebilmesi için okul kabulü olan I-20 formun orijinalinin gelmesi gerekmektedir.

I-20 formu gelen öğrencinin acilen SEVIS kaydını yapıp SEVIS için internet üzerinden 200 doları ödemelidir (eğer I-20 gönderen okul, okul fiyatına dahil olarak bu işlemi yapmamış ise) bu işlem için Santral Eğitim vize bölümü size yardımcı olacaktır.

Vize bölümümüz sizin adınıza DS160 vize formunuzu https://ceac.state.gov/genniv/ adresinden sizin adına dolduracaktır. Lütfen vize formunuza başlamadan önce 5*5 ebatlarında dijital ortam vize resminizi vize bölümünüze iletiniz vize formunuzda dijital fotogramınızın olması vize stiker ı basımını hızlandırdığı gibi işlem süresini kısaltmaktadır.

Vize randevusu için vize başvuru barkod numaranız ile https://ais.usvisa-info.com/tr-TR/niv adresinden adınıza açılacak hesaptan 160 usd vize ücreti ödenerek vize randevunuz planlanır.

Amerikan konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmakta olup yoğun dönemlerde 3-6 hafta sonraya randevu verebilmektedir bu sebep den Amerika da eğitim almak isteyen öğrencilerin en az 2 ay öncesinden karar vermeleri gerekmektedir.

Amerika’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır. Vizeniz onaylandıktan sonra eğitim poliçenizi yaptırmayı unutmayınız. Bu konuda vize bölümünden yardım alabilirsiniz.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?