Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Almanya Vizesi

16 Kasım 2017
689 kez görüntülendi
Almanya Vizesi
Almanya Vize Süreci

Almanya öğrenci vizesi C kısa dönem (90 gün e kadar kalışlarda) ve uzun dönem ulusal D vize şeklindedir. Vize başvuruları sadece Almanya Başkonsolosluğu aracı kurumu olan https://www.idata.com.tr/de/tr/  ofislerinden şahsen randevu alınarak yapılabilmektedir. Vize sürecinin hızlı güvenilir olması acısından başvuru dosyanızın yurtdışı eğitim danışmanlığı kuruluşları tarafından hazırlanması sağlıklı netice verebilir.

Tüm başvurular (6 yaş ve üzeri) şahsen yapılmak zorundadır.( 18 yaş altı başvuru sahipleri anne veya babası refakat etmek zorundadır.) Yanlınızca 90 gün altı eğitimde daha önce Schengen vizesi almış ve Vis (biometrik veri vermiş ) ibaresi olan yolcular Santraleğitim tarafından başvuruları yapılabilir.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Santral Eğitim vize bölümüne teslim ediniz. Vize başvuru evraklarınızın tamamladıktan sonra vize formlarınız Santral Eğitim vize bölümü tarafından hazırlanıp vize randevunuz alındıktan sonra size teslim edilecektir.

Vize ücreti olan 60 Euro’ya ilaveten Almanya vize başvuru merkezi işlem bedeli olan 24 Euro’yu başvuru esnasında nakit Euro olarak ödenecektir.

Vize başvurunuzdan sonra dosyanızın durumunu https://www.idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de adresinden başvuru takip butonundan takip no ile takip edebilirsiniz.

Almanya’ da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır. Vize başvuru esnasında gidiş tarihinizden 1 gün önce başlayan ve kalış süresini içeren Seyahat sağlık sigortası sunmaları zorunludur.

D oturum ( Eğitim süresi 90 günden fazla olan öğrenciler için ) vizesi için dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntı.

Türkiye de ki Almanya Elçiliklerinden yapacağınız 90 gün üzeri Ulusal vize başvurunuz için sadece (0850 460 8493) numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Randevuların oluşturulabilmesi için randevu sahibine/sahiplerine ait; İsmin-Soyisin, doğum tarihi, pasaport numarası, e-mail adresi ve telefon numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır.

Randevuların verilebilmesi için tek yetkili kuruluş iDATA ‘ dır. Lütfen size daha erkene randevu alabileceğini belirten yabancı/üçüncü kişilere itimat etmeyiniz.

Bu şekilde kendilerinin yetkili olduğunu belirterek hizmet sunan yabancı/üçüncü kişilerin Dış Temsilcilikelerimiz ile hiçbir bağlantısı bulunmamakta ve kesinlikle başvuru sürecinde de hiçbir etkileri olmayacağını bildirmek isteriz.

Ulusal vize müracatlarınızı; sadece iDATA Çağrı merkezimizi (0850 460 8493) arayarak alacağınız randevu ile, randevu Tarihi ve Saatin de ilgili Konsolosluğa/Elçiliğe yapabilirsiniz. Başvuru sırasında evraklarınızı mutlaka eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ulusal vize ücreti sadece müracat esnasında Konsoloslukdan veya Elçilikden tahsil edilmektedir.
Ulusal vize randevularının çağrı merkezimiz tarafından oluşturulabilmesi için, Kişi başı randevu bedeli 7,8 Euro dur.

Ödemelerinizi;
1) (0850 460 8493) iDATA Çağrı Merkezi ile telefon da yapacağınız görüşme esnasında Kredi Kartınız ile, ya da;
2) Banka hesap numaralarımıza şahsen ödeme gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Bankadan yapılan ödemeleriniz de ödeme yapıldıktan 1 iş gün sonra (0850 460 8493) iDATA Çağrı Merkezimizi arayarak ödemenizin görüntülenmesi ardından, kişisel bilgileriniz de müşteri temsilcileri tarafından alınarak randevu verilebilecektir.

Almanya Ulusal Vize Randevusu için Banka Hesap Bilgileri;

Türk lirası hesabı;

  • Banka adı:YAPI KREDİ BANKASI
  • Alıcı:İDATA DAN. VE HİZMET A.Ş.
  • İban no: TR-610006701000000090643075
  • Swift kod: YAPITRIS
ETİKETLER
,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?