Santral Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
0554 196 96 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Almanya dil okulları

15 Kasım 2017
492 kez görüntülendi
Almanya dil okulları

Almanya dil okullarında eğitim almak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bir süreç var. Bu süreçte sizlere yapmanız gerekenleri yazacağım.

Bilinenin aksine Almanya’da eğitim için ciddi bir hazırlık sürenizin olduğunu aklınzdan çıkarmayın. Diğer yurtdışı eğitim ülkeleri gibi işlemlerin kısa sürdüğü gibi bir izlenime sakın kapılmayın. Biliniz ki bu sürece iyi hazırlanır ve işlemleriniz için gereken zaman doğru yönetirseniz süreç sizin için oldukça sorunsuz geçecektir. Benim sizlere tavsiyem Almanya’da özelikle dil eğitimi için mutlaka başvuru ve işlemler için en az 16 – 20 hafta önceden plan yapınız. Ve Mutlaka bu konu da uzman bir kurum ile çalışmalarınızı yürütünüz.

Almanya Dil Okulları için başvuru Takvimi nasıl işletilmelidir ?

İlk önce kendinize bu konuda sorunsuz ilerleyiş yapabileceğiniz ve her aşamada ücretsiz destek alabileceğiniz bir yurtdışı eğitim danışmanlığı bulunuz .

– Dil Okulu Kaydınızın Yapılması

– Dil Okulu Kabul Mektubunuzun Getirilmesi ( Uyarı : Her ne kadar Almanya vize evrakları için fotokopisi yeterli olur denilse de mutlaka vize dosyanıza orjinal ve ıslak imzalı orjinal evrakı koyunuz )

– Almanya Blokeli Hesap İşlemleri : Deutsche Bank’ta ve ya İş Bankasın’da ( Tavsiye kesinliklikle Deutsche Bank Almanya Konsoloslukları evrakaları sorunsuz kabul ediyor ) Bloke Hesap açılması. ( Bloke hesaba Almanya’da kalacağınız her ay için 750 – 800 € kadar bir ücret yatırmanız gerekmektedir. Bu işlem ortalama 1 ayı bulabiliyor )

– Almanya Vize Randevusunun alınması

– Almanya Vize Görüşmesi ve değerlendirmesi : Ortalama en az 4 – Maksimum 7 hafta kadar bir vize değerlendirme süresi vardır

– Uçak bileti ve diğer işlemler

Almanya’da Hangi Dil Okulu ?

Almanya’da eğitim görebilmek için, genellikle yeterli Almanca bilgisine sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekir. Başta Berlin olmak üzere Almanya’nın bir çok şehrin de yüksek kalitede Almanca dil okulları bulunmaktadır. Almanya Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize her daim  0 212 253 10 01 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?